Sekcja Gimnastyczna MOTYLE

2019/08/05 | Bez kategorii

Gimnastyka

Ach ten czas….  No cóż  starzejemy się. Z każdym rokiem jakby szybciej. Nie oznacza to jednak, że mamy zamykać się w domach. Musimy wychodzić do ludzi. Kontakt z drugim człowiekiem daje niesamowitą ilość pozytywnej energii. Dostrzegamy, że wokół nas są inni ludzie, którzy mają takie same lub podobne rozterki i problemy. Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku, do którego należymy daje nam wiele możliwości działania w grupie. Spędzamy wspólnie czas, którego mamy coraz mniej. My seniorzy mamy świadomość pogarszającej się kondycji fizycznej, wiemy, że najlepszym sprzymierzeńcem w walce o nasze zdrowie i poprawę wydolności organizmu będą regularne ćwiczenia gimnastyczne. Świadome tego postanowiłyśmy zacząć swoją przygodę z gimnastyką na sali,  od października 2018r z instruktorką  – wspaniałą Panią Jolą. Jako pierwsza powstała grupa „Motyle” jest tzw. zaawansowaną grupą. Opiekunką tej grupy została  Ewa Limanowska.

Z uwagi na duże zainteresowanie gimnastyką, utworzona została druga grupa dla tzw. początkujących.  Dla odróżnienia, grupa poczatkująca przyjęła nazwę „Gazele”. Opiekunką tej grupy została kol. Elżbieta Błaszczyk. Obie grupy gimnastyczne spotykają się jeden raz w tygodniu w sali WCK „Zazamcze” przy ul. Toruńskiej 87. Zajęcia zaczynają się  od rozgrzewki, a kończą na ćwiczeniach stretchingowych i relaksujących. Każdy ćwiczy w swoim tempie z prawidłowo wykonywanym oddechem, ponieważ w grupie są osoby po przebytych zabiegach i operacjach. Jest wspaniale, wszyscy dają radę. Instruktorka podczas zajęć bacznie obserwuje osoby ćwiczące, reguluje tempo wykonywanych ćwiczeń. Już po kilkumiesięcznym okresie ćwiczeń widać różnicę w zachowaniu ciała. Stało się one bardziej elastyczne, rozciągnięte, ogólnie poprawiła się kondycja organizmu uczestniczek zajęć gimnastycznych . 

Nad prawidłowym działaniem zajęć poszczególnych grup czuwają Opiekunki. To one prowadzą niezbędną dokumentację, kontaktują się z uczestnikami  w razie konieczności przesunięcia terminów, zbierają  opłaty za zajęcia i dokonują rozliczeń.

 
 

 

Skip to content