Wczasy w Wiciu

2019/09/19 | Bez kategorii

Słuchacze i sympatycy Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Włocławka spędzili ostatnie dni lata w nadmorskiej miejscowości Wicie. Jest to mała wieś, położona nad morzem w gminie Darłowo, gdzie na stałe mieszka tylko około 90 mieszkańców, natomiast w sezonie letnim to nadmorskie kąpielisko tętni życiem turystycznym. Znajduje się tu ogromna ilość domków letniskowych, pensjonatów i apartamentowców. Nasza grupa zamieszkała w dwu pensjonatach umiejscowionych obok siebie, a mianowicie „Diuna” i „Ku Morzu 1″w odległości około 200 m od morza, do którego prowadził piękny trakt spacerowy ozdobiony barwnymi muralami. Standard wysoki, posiłki urozmaicone, bardzo smaczne, wprost nie do przejedzenia. Pogoda sprzyjająca zarówno dla plażowiczów, jak również na długie spacery brzegiem morza po pięknej piaszczystej plaży. Wieczory służyły integracji w podgrupach, przy ognisku, na dyskotece. Bliższe poznanie się naszej nowej grupy /połowa grupy była po raz pierwszy/ nastąpiło podczas zorganizowanych imprez, były: imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie. Jubilaci obchodzili 60 i 45 lat małżeństwa. Super integracja, dla wszystkich były życzenia, drobne suweniry i dedykacje muzyczne. Ośmiodniowemu pobytowi towarzyszyła wspaniała, serdeczna atmosfera.

Nieodłącznym elementem naszych wyjazdów stacjonarnych są wycieczki do pobliskich miejscowości. Odwiedziliśmy tym razem Jarosławiec, gdzie podziwialiśmy polskie tropiki w słynnej „Panoramie Morskiej”. Zawitaliśmy też do Krainy Motyli i Papug poznając ich niezwykłe gatunki, barwy, kształty i zwyczaje. Kolejnego dnia pojechaliśmy do Ustki, gdzie przy jednej z najpiękniejszych europejskich promenad podziwialiśmy atrakcje turystyczne

a mianowicie: Pomnik Chopina, Ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej, Ustecką Syrenkę, czy Latarnię Morską. Dużą atrakcję Ustki stanowi Most Obrotowy u ujścia rzeki Słupii, który jest kładką dla pieszych otwieraną o pełnej godzinie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Zagrodę Śledzia w Starkowie. Super pomysł, by czworoboczną chłopską zagrodę z 1832 roku, zaadaptować na Muzeum Śledzia. Powstało jedyne w Polsce muzeum, gdzie istnieje możliwość poznania historii połowu śledzia zarówno w Polsce, jak również w Europie, poznania różnych gatunków i właściwości zdrowotnych  tej ryby. Mieliśmy możliwość posmakować oryginalnych  potraw ze śledzia oraz dokonać zakupów. Kolejny dzień pobytu, to dopołudniowy spacer po plaży, a po obiedzie  wycieczka do Darłówka. Spacer promenadą, podczas którego podziwialiśmy nowo powstałe  hotele i pensjonaty wchodzące wprost w morze. Było również sympatyczne spotkanie z grupą seniorów z Włocławka, którzy odpoczywali w  Darłówku.

10 września wieczorem wróciliśmy do domu zmęczeni podróżą, ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni z naszego wspaniałego pobytu nad morzem w kąpielisku Wicie. Już się umawiamy na kolejne wyjazdy.

 Rada Słuchaczy i Opiekunki Koła Turystycznego pięknie dziękują za wspaniale, efektywnie spędzony czas, za udaną integrację nowej grupy, za zdyscyplinowanie.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach i wyjazdach.

 
 

 

Skip to content