WŁOCŁAWSKIE SENIORALIA 2019

2019/10/18 | Relacje

Śladem naszych młodszych kolegów, studentów świętujących Juwenalia, włocławscy seniorzy, w dniu 8 października 2019 r. wzięli udział w organizowanych już po raz trzeci  Senioraliach. Uroczystości poprzedziła msza św. w Katedrze, po czym seniorzy spotkali się na Placu Wolności, gdzie nastąpiło  uroczyste przekazanie kluczy do bram miasta z rąk Prezydenta, Pana Marka Wojtkowskiego. Po przemówieniach i powitaniach, kolorowy i wesoły pochód ponad 400 przedstawicieli włocławskich stowarzyszeń, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz grup senioralnych przemaszerował przez Ulicą 3 Maja, Bulawarami do Centrum Kultury „Browar B”. Tam oczekiwało na uczestników mnóstwo atrakcji. W pierwszej części spektaklu wystąpiły senioralne chóry i grupy wokalne, które przy entuzjastycznym aplauzie wykonały, z towarzyszeniem rozśpiewanej widowni, znane i lubiane piosenki. Na scenie wystąpił również nasz zespół wokalno-instrumentalny  „Medic Retro”, który zaprezentował się bardzo elegancko i profesjonalnie, a publiczność zgotowała mu gorącą owację. Wśród publiczności zdecydowanie wyróżniała się grupa seniorów z Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, odzianych w jednakowe żółte bluzki – była to najefektowniej wyglądająca i radosna grupa. W drugiej części spektaklu seniorzy postawili na pokaz mody. Nasz Uniwersytet zaprezentował stroje inspirowane hasłem: „A mnie jest szkoda lata”. Pokazowi towarzyszył recital naszej koleżanki Marii Rogozińskiej. Uważamy, że był to bardzo udany występ. Gościem specjalnym był przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO, redaktor „Głosu Seniora”, wielki promotor zdrowego stylu życia, biegowy ambasador  – Pan Marek Pilch z Krakowa. W swoim wystąpieniu Redaktor przekazał seniorom kilka cennych rad „Jak nie dać sobą manipulować podczas różnych prezentacji” oraz jak można żyć aktywnie po „sześćdziesiątce”. Pan Marek  przekazał dla naszego, Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, puchar za zajęcie I zespołowego miejsca w zmaganiach sportowych podczas Światowych Senioraliów 2019 w Krakowie. Zaznaczyć należy, iż podczas Senioraliów w Krakowie zgarnęliśmy prawie wszystkie statuetki i nagrody w różnych kategoriach, a było ich 14. Tylko 2 nagrody oddaliśmy do innych polskich miast. Cała grupa, 50 uczestników naszego  Uniwersytetu, biorących udział w zmaganiach sportowych na Światowych Senioraliach, otrzymała z rąk Pana Marka Plicha i Zastępcy Prezydenta  miasta Włocławek,  Pani Barbary Moraczewskej – DYPLOMY.

 Po zakończeniu występów i pokazów seniorzy udali się na dyskotekę. Tańce trwały do późnych godzin wieczornych, a ostatni z parkietu zszedł nasz gość Pan Marek Pilch. Trzecie Senioralia były pięknym świętem włocławskich seniorów. Była to okazja do zabawy i zrelaksowania się.

DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM – LOKALNEJ GRUPIE DZIAŁANIA za trud włożony w organizację naszego wspaniałego senioralnego święta, za moc  atrakcji i wzruszeń.

                                                                        Do zobaczenia za rok.

 
 

 

Skip to content