TURNIEJ PATRIOTYCZNY INTEGRACYJNO – SPORTOWY

2019/11/13 | Relacje

W ramach obchodów Święta Niepodległości, słuchacze Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w dniu 9 listopada 2019 r. uczestniczyli w Turnieju Patriotycznym Integracyjno – Sportowym. W imprezie, która miała miejsce w Hali Mistrzów wzięło udział ponad 50 naszych studentów. Na turniej zgłosiły się zarówno dzieci i młodzież jak i seniorzy 65+. Organizatorzy zaprosili też do rozgrywek osoby niepełnosprawne. Było to Święto o charakterze międzypokoleniowym i integracyjnym. Gościem specjalnym Turnieju był Prezydent miasta Włocławka dr Marek Wojtkowski.

               Uroczyście wprowadzono flagę państwową i odśpiewano hymn polski. Uczestnicy wspólnie z chórem wykonali wiązankę popularnych pieśni patriotycznych. Wszystkie grupy zaprezentowały się na płycie boiska podczas odtańczonego poloneza. Kolejnym punktem programu były rozgrywki sportowe. Nasi słuchacze brali również udział w Quizie o Polsce „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” oraz w zabawach umysłowo-zręcznościowych budując włocławskie murale na ruinach dawnej Celulozy.

          Zwycięzcy w różnych konkurencjach sportowych i przedziałach wiekowych otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. Każdy uczestnik jako nagrodę pocieszenia otrzymał czekoladę. Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku został uhonorowany pamiątkowym pucharem i dyplomem za wspaniałe wyniki i liczebność. Mieliśmy możliwość bliżej się zintegrować przy kawie i pysznym serniku. W naszych żółtych koszulkach znakomicie się prezentowaliśmy. Byliśmy rozpoznawalni jako wspaniała, serdeczna grupa, która wszędzie niesie uśmiech i radość. To nasza wielka dewiza i ogromne osiągnięcie.

 
 

 

Skip to content