Relacja z 9 listopada 2018 r w Centrum Kultury przy ulicy Toruńskiej

2018/11/13 | Relacje

W dniu 9 listopada 2018 r w Centrum Kultury przy ulicy Toruńskiej spotkaliśmy się z dużą grupą studentów i sympatyków Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem spotkania było rozstrzygnięcie 3 konkursów  o tematyce patriotycznej w  Projekcie „Senior Aktywny Obywatel”. Tematyka  konkursów była związana z wielkim wydarzeniem narodowym, jakim jest  100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości .  Odbyły się trzy następujące konkursy:

  • Konkurs Pieśni Patriotycznej
  • Konkurs Poezji Patriotycznej
  • Konkurs Rękodzieła o Symbolice Państwowej

Łącznie do trzech konkursów przystąpiło 32 uczestników – zarówno słuchaczy jak i sympatyków -mieszkańców  Włocławka, którzy w wyznaczonym terminie złożyli  podpisane stosowne dokumenty. Wcześniej odbył się konkurs” Wiedzy historycznej” i „Marsz Ku Niepodległej”. Nasza wspaniała uroczystość  rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” punktualnie o godz. 11:11 razem z ponad 5 mln uczniów i nauczycieli. Dołączyliśmy do apelu o pobicie rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego. Było to dla nas ogromne przeżycie, które wprowadziło obecnych w doniosły  nastrój i powagę tego spotkania.

Pieśni i wiersze  zaprezentowane  przez  seniorów  ukazały ogromne pragnienie wolności oraz umiłowanie Ojczyzny ich autorów a  nostalgiczne  wykonanie podkreślało ich głębię. Dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne jak obecnie. Cieszymy się, że właśnie nam przyszło żyć w pokoju i pragniemy tego dla przyszłych pokoleń.

Profesjonalne jury miało bardzo trudne zadanie w ocenie i wyłonieniu zwycięzców z uwagi na bardzo wysoki  i wyrównany poziom wykonania.

Miłym uzupełnieniem naszego spotkania był poczęstunek w postaci kawy i ciastek.

Finał wszystkich 5 konkursów – oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 28 listopada godz.11:oo podczas Konferencji  historyczno-patriotycznej w BROWARZE B.

Z A P R A S Z A M Y  wszystkich do uczestnictwa.

Rada Słuchaczy MUTW dziękuje wszystkim uczestnikom tego pięknego spotkania, wplecionego w wielkie wydarzenie 100-lecia Niepodległości  za wzięcie udziału w konkursach, pomoc przy organizacji, doping dla wykonawców, skupienie i  powagę. Miało to wpływ na uroczysty i podniosły charakter spotkania.

 
 

 

Skip to content