Nordic Walking

2019/01/18 | Bez kategorii

23 listopada 2018 r. –  to nasze kolejne już spotkanie z kijkami. Sekcja NORDIC WALKING już na dobre rozkręciła swoją działalność, tworzy się  coraz to większa grupa chętnych do tego rodzaju rekreacji. Spotykamy się w wyznaczonym miejscu przy stadionie Zazamcze. Przed wymarszem obowiązkowa rozgrzewka i ruszamy w drogę . Założyliśmy sobie ambitny cel, a mianowicie : przejście leśną trasą do Wieńca Zdroju i powrót do stadionu, a potem każdy w swoją drogę do domu.  Pogoda zawsze nam sprzyja, świeże  leśne powietrze działa orzeźwiająco na organizm,  w lesie jest bezwietrznie i cieplej niż w terenie otwartym.

W połowie drogi robimy małą przerwę na wyrównanie oddechu i podjęcie decyzji  czy czujemy się na siłach by dalej iść do wyznaczonego celu. Jeśli grupa czuje  się dobrze, idziemy przed siebie – do Wieńca Zdroju. Tego dnia dotarliśmy bez żadnego problemu do wyznaczonego miejsca.

Radość z osiągnięcia celu jest zawsze  wszechobecna, przeważnie robimy sobie małą przerwę, trochę ćwiczeń rozciągających i droga powrotna. Humory zawsze nam dopisują, po drodze opowiadamy sobie  rożne ciekawe historyjki więc nawet nie zauważamy pogorszenia pogody. Obiecujemy sobie  coraz bardziej wydłużać  trasę  no i oczywiście poprawiać jakość ćwiczeń.

ZAPRASZAMY na kolejne spotkania w piątki godz. 10:30 w lesie przy stadionie  Zazamcze. Lista chętnych jest otwarta, nieograniczona ilościowo, w lesie jest dużo miejsca, wystarczy dla wszystkich.

O atmosferze panującej podczas spacerów najlepiej świadczą załączone zdjęcia.

 
 

 

Skip to content