Propozycja programu zwiedzania Wrocławia

2019/01/23 | Aktualności

Wycieczka do Wrocławia w terminie od 2 do 6 lipca 2019

 

DZIEŃ 1 – 2 lipca 2019 (wtorek)

 1. Wyjazd godz. 6:00 Hotel Kujawy. Każdy ma miejsce wyznaczone w autokarze.
 2. 11:00 spotkanie z przewodnikiem na parkingu przy ul. Św. Marcina.

Zaczynamy zwiedzanie.

Zwiedzamy Ostrów Tumski, podziwiamy przepiękną panoramę zabytkowego Wrocławia. Tutaj przenosimy się w czasie o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zatrzymujemy się przy Muzeum Archidiecezjalnym, krzywej wieży, bramie kluskowej i podziwiamy romański kościółek św. Idziego. Zwiedzamy Katedrę  pw. Jana Chrzciciela /gotycka z XIII i XIV wieku/ z zewnątrz. Można wypożyczyć zestawy słuchawkowe.

Po drodze spotykamy krasnale, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta i możemy posłuchać o ich przyzwyczajeniach, psikusach i historii.

 1. Rejs statkiem spacerowym po Odrze.
 2. Przez Wyspę Piasek docieramy do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. W uroczym ogrodzie Ossolineum rozmawiamy o niezwykłych zbiorach /m.in. rękopis „Pana Tadeusza”, „Chłopów”, „Beniowskiego”/ i przywołamy pamięć znanych Polaków związanych z naszym miastem. Podziwiamy barokowe gmachy Kościoła Najświętszego Imienia Jezus oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wchodzimy do Auli Leopoldyńskiej i na Wieżę Matematyczną, by spojrzeć na panoramę  miasta.

 1. Idziemy do centrum Wrocławia, podziwiamy Stare Jatki (zakątek artystów wrocławskich) i Ratusz – jeden z najpiękniejszych w Europie, perłę wrocławskich zabytków. Oglądamy fasady poszczególnych

Ok. 16.00 obiad w centrum miasta,  zakończenie zwiedzania z przewodnikiem.

 1. Przejazd do Hotelu WKS Hotel Śląsk ul. Oporowska 60. Pokoje 2-osbowe, jest ręcznik, czajnik, parking na autokar. Do autobusów miejskich ok. 100 metrów, dogodny dojazd do centrum.

DZIEŃ 2 –  3 lipca (środa)

 1. 9:00 – wyjazd do Świdnicy i Książa.

10.00 Zwiedzenie Kościoła Pokoju w Świdnicy, obiektu wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Rynek przerwa kawowa. Wizyta w Katedrze św. Stanisława i Wacława.

 1. 13.00 – Zamek  Książ trasą „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej + palmiarnia”.

Jeśli czas pozwoli zwiedzimy renesansowy zamek Grodno .

 1. Obiad w Wałbrzychu .
 2. Powrót do Hotelu

 DZIEŃ 3 –  4 lipca (czwartek)

 1. 8:30 spotkanie z przewodnikiem w Hotelu WKS Śląsk.
 2. Zwiedzenie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, który jest najstarszy w Polsce. A w nim przede wszystkim Afrykarium, obiekt unikatowy na skalę światową – skupia się wyłącznie na faunie i florze Czarnego Lądu.

Zwiedzenie Hali Stulecia – obiektu wpisanego na listę UNESCO (z zewnątrz) i jej okolic: Wytwórnia   Filmów Fabularnych, Pergola, Iglica, Wrocławskie Centrum Kongresowe.

Spacer po Ogrodzie Japońskim stworzonym zgodnie ze wszystkimi wymogami japońskiej sztuki ogrodowej. Zwiedzenie Starego Cmentarza Żydowskiego – Muzeum Sztuki Cmentarnej.

 1. Obiad ok. godz. 15 – 16:00 w okolicy zwiedzanych obiektów.

DZIEŃ 4 – 5 lipca (piątek)

 1. Dzielnica 4 wyznań, (Synagoga pod białym bocianem), Mostek Pokutnic, Kościół św. Magdaleny, Kościółek Napomucena, Dworzec PKP
 2. Obiad w mieście . Czas wolny.
 3. 22:00 Pokaz multimedialny fontanny światła.

DZIEŃ 5 – 6 lipca (sobota)

 1. Po śniadaniu opuszczamy hotel.
 2. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne
 3. godz. 15:00 obiad i wyjazd do domu.

Koszt: nocleg w pokojach 2 osobowych – hotel położony w mieście blisko centrum, blisko autobusy co 5 minut. Śniadanie bufetowe w Hotelu Śląsk ul. Oporowska 60 /320 zł- nocleg i śniadania  plus obiadokolacja w innych restauracjach /5 po ok. 30 zł=150 zł/, przejazd, ubezpieczenie /100 zł/ przewodnik  /ok.30 zł/ i najdroższe bilety wstępu – ponad 100 zł. Wstępnie wychodzi ok. 700 zł z obiadem ostatniego dnia.

Jest to orientacyjny koszt, może będą tańsze obiady, może bilety tańsze – zobaczymy. / Najdroższe bilety 29 zł- Zamek Książ,  Panorama Racławicka, Rejs – 30 zł/ itd.

Konieczność rezerwacji biletów

 
 

 

Skip to content