Sekcja VIET TAI CHI

2019/01/31 | Bez kategorii

Zajęcia prowadzi : Mistrz Viet Tai Chi – Ryszard GIBCZYŃSKI

Poniedziałek godz.12:00 w CK Zazamcze przy ul.Toruńskiej 87

 

VIET TAI CHI – nowa jakość życia

============================

VIET TAI CHI to system ćwiczeń fizycznych kładący nacisk na równowagę, koordynację i rozluźnienie ciała w ruchu. Szczególnie ważna jest tutaj sztuka oddychania. Podczas ćwiczeń wykonuje się miękkie i spokojne ruchy, co daje szansę na aktywność fizyczną osobom w każdym wieku.Większość układów wykonywanych jest powoli, z naciskiem na maksymalną koncentrację ćwiczącego. Celem Viet Tai Chi jest zjednoczenie trzech elementów – ciała, umysłu i ducha.

 

Dlaczego warto do nas dołączyć ?

==========================

Miliony ludzi na świecie uprawiają ćwiczenia Viet Tai Chi dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Viet Tai Chi jest piękną i trudną sztuką mimo swej pozornej prostoty. Ćwiczenia są niezwykłym połączeniem sztuki walki ze sztuką utrzymania zdrowia.

Zadbajmy więc o równowagę ! Dostarczmy sobie spokoju, piękna, miękkości i ciszy.

Regularne ćwiczenie Viet Tai Chi:

  • wyrównuje ciśnienie krwi
  • zwiększa w organizmie przyswajalność tlenu
  • normuje przemianę materii
  • poprawia ogólną sprawność fizyczną, ruchomość stawów, elastyczność oraz wytrzymałość organizmu.

Cotygodniowe spotkania koła Viet Tai Chi oprócz  niewątpliwej korzyści wynikającej z doskonalenia sprawności fizycznej członków są okazją do integracji i nawiązywania nowych przyjaźni. Ponadto instruktor oprócz typowych ćwiczeń uczy seniorów  podstawowych technik samoobrony, co zwiększa niewątpliwie ich poczucie bezpieczeństwa. Serdecznie zachęcamy wszystkich słuchaczy do uczestnictwa w poniedziałkowych ćwiczeniach.

 
 

 

Skip to content