Inauguracja

2019/02/28 | Bez kategorii

W poniedziałek tj. 12 listopada 2018 r., po święcie Odzyskania Niepodległości, skorzystałyśmy z wolnego dnia od zajęć i umówiłyśmy się na pierwsze spotkanie inaugurujące SEKCJĘ Nordic Walking w naszym Medycznym UTW. Miejscem spotkania to stadion Przylesie na Zazamczu.

Chętnych na przygodę z kijkami i poprawę swojej kondycji było 9 koleżanek, które były już przygotowane-wyposażone w sprzęt i odzież – na „niezły spacerek”. Po przypomnieniu „techniki prawidłowego chodzenia” i po rozgrzewce – wyruszyłyśmy oznaczonymi leśnymi ścieżkami dla Nordic Walking.

Pogoda nam sprzyjała, w lesie było przepięknie, super powietrze i słońce, które na naszych twarzach świeciło, robiłyśmy małe przerwy na głębokie „wdechy” przy świeżo ściętych sosnach. Jedną z przerw w połowie drogi urozmaiciłyśmy zabawą z kijkami na refleks. Zabawa była fajna i w wesołym towarzystwie wróciłyśmy na stadion. Zajęcia zakończyłyśmy ćwiczeniami rozciągającymi i tak pełne uśmiechu i zadowolenia z dzisiejszego „spacerku” nabrałyśmy ochoty na następny aktywny marsz z kijkami – w niedzielę, by poobiedzie zamiast mniej aktywnego wypoczynku – pooddychać w ruchu świeżym leśnym powietrzem.

 
 

 

Skip to content