Sekcja Aqua Aerobik

„Bezruch jest chorobą, ruch jest powrotem do zdrowia”

Gabriela Roth

Informacje ogólne

Zajęcia Aqua Aerobik są prowadzone odpłatnie raz w tygodniu na Basenie Osiedlowym „Zazamcze”. Zajęcia na basenie to wspaniały relaks pozytywnie wpływający na kształtowanie sylwetki i wzmacnianie kości. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

 

Aktualnie zajęcia odbywają się w piątki godz. 15:45. Kontakt do opiekunek – w zakładce.

Aqua Aerobic – to sport dla każdego, bez względu na wiek i kondycję. Ćwiczenia w wodzie wykonuje się prawie bez wysiłku, a mimo to poprawiają formę, rzeźbią sylwetkę i doskonale odprężają. Nawet spora nadwaga, kiepska forma, bóle pleców lub kolan nie są przeszkodą dla gimnastyki w wodzie. Ćwicząc w wodzie aqua aerobik wcale się nie zmęczysz, bo dzięki sile wyporu ciężar ciała  zmniejsza się o ok. 70 proc. Czujesz się więc lekko i bez wysiłku wykonujesz ruchy, które na sali gimnastycznej mogą sprawiać trudności.

Woda jest także świetnym amortyzatorem dla stawów i mięśni, dlatego nie grozi ci kontuzja, nawet jeśli od lat nie uprawiasz żadnego sportu. Nie musisz też umieć pływać, bo zajęcia odbywają się w wodzie sięgającej do klatki piersiowej. Wodna gimnastyka już od dawna stosowana była jako forma rehabilitacji, bo dzięki właściwościom wyporowym wody ćwiczenia w niej wykonywane nie obciążają układu ruchu, a więc kości, stawów i mięśni. Aqua aerobik jest zatem bezpiecznym rodzajem aktywności zarówno  z zaawansowaną osteoporozą, jak i po przebytych urazach kości i stawów. W wodzie bez obaw mogą ćwiczyć również kobiety w ciąży.

To doskonały trening dla wszystkich – i młodych, i starszych, także tych, którzy cierpią na choroby układu krążenia lub oddechowego (o ile nie ma przeciwwskazań lekarskich). Ćwiczenia w wodzie podnoszą bowiem ogólną wydolność organizmu – usprawniają pracę serca i płuc, pobudzają krążenie krwi, rozwijają siłę mięśni. mają też zbawienny wpływ na naszą psychikę – oddalają stres, relaksują, wyzwalają produkcję endorfiny zwanej hormonem szczęścia. Opóźniają także procesy starzenia, pozwalają odzyskać wigor i energię,

Regularny wodny trening zapewnia nie tylko świetne zdrowie i kondycję fizyczną, ale również żelazną odporność, bo chłodna woda doskonale hartuje organizm.

Nasza grupa świetnie radzi sobie w wodzie, koleżanki z każdym tygodniem wykazują lepszą kondycję sprawnościową, co obrazują zamieszczone poniżej zdjęcia z ostatniego zajęcia.

Opiekunki:

  • Grupa „DANUSIA”

           Wtorek-Basen Osiedlowy „Zazamcze” .

           Zajęcia: nauka pływania godz. 6:15.

          Elżbieta Szala – tel. 668-840-104

  • Grupa „TERENIA”

          Środa Basen „Delfin”.

          Zajęcia o godz. 15.oo .

          Teresa Sikorska tel. 664-131-985

  • GRUPA „IRENKA”

          Czwartek Basen Osiedlowy „Zazamcze”.

          Zajęcia o godz.15.oo

          Irena Stroińska tel. 666-811-523.

  • Grupa „MARYLA”

           Piątek – Basen Osiedlowy „Zazamcze”.

           Zajęcia o godz. 15.oo.

          Danuta Mgłowska – tel. 888-993-162

 
 

 

Skip to content