Sekcja fotograficzna „KOLOROWY ŚWIAT”

„Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia”

Marek Aureliusz

Informacje ogólne

FOTOGRAFOWANIE Z PASJĄ

Miłośników i pasjonatów  fotografowania zapraszamy na spotkania nowo powstającej Sekcji Fotograficznej w Medycznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Działalność tej sekcji będzie skierowana  zarówno do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografiką, jak również do osób mających doświadczenie w robieniu zdjęć. W trakcie zajęć skupimy się na praktycznych tematach związanych z obsługą aparatów fotograficznych oraz nauce robienia zdjęć.

Podczas spotkań poznamy budowę i zasady obsługi  cyfrowych aparatów fotograficznych, które będą dostępne na zajęciach. Będziemy uczyć się korzystania z opcji menu między innymi: dobierania formatu i rozdzielczości, włączania lampy błyskowej i samowyzwalacza lub HDR.

W czasie plenerów fotograficznych oraz ćwiczeń z modelami skupimy się na szukaniu pomysłów na oryginalne  zdjęcia grupowe i portretowe. Zainteresowane osoby zachęcimy do podstawowej obróbki  wykonanych fotografii w popularnych programach komputerowych do edycji zdjęć.

W ramach doskonalenia umiejętności będziemy zapraszać na nasze spotkania znanych i cenionych fachowców z dziedziny fotografiki, by przygotować się w przyszłości  do udziału w  wystawach i konkursach organizowanych dla seniorów.

Opiekunowie:

 

  • Aleksandra Markiewicz – tel. 605-561-372

Aktualności

2019/03/07

Wystawa fotograficzna „NieObiektywnie IV”

W dniu 7 marca 2019 r. w ramach zajęć Koła Fotograficznego  postanowiliśmy  obejrzeć bardzo ciekawą wystawę zdjęć włocławskich fotografików, działających od pięciu lat przy Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

Przygotowana galeria zdjęć „NieObiektywnie IV” składa się z kilkudziesięciu fotograficznych dzieł podsumowujących działalność grupy FotoObiektywnych za rok 2018. Autorzy wystawionych prac w różnorodny sposób zmagali się z konkursowymi tematami, aby przybliżyć zwiedzającym swój sposób postrzegania otaczającego nas świata.

Wśród członków grupy „FotoObiektywni” są twórcy interesujących zdjęć promujących nasz region oraz laureaci różnych konkursów fotograficznych. Wystawa  stanowiła tylko fragment dorobku artystycznego „FotoObiektywnych” ale oglądaliśmy ją z wielkim zainteresowaniem. Pomysłowa, inspirująca tematyka.  Zrobiliśmy sobie kilka zdjęć upamiętniających nasz pobyt.

2019/01/22

OD FOTOGRAFII ANALOGOWEJ DO CYFROWEJ

W dniu 22 stycznia 2019 roku spotkaliśmy się z niezwykłym pasjonatem fotografiki Panem Juliuszem Olechowskim, który już od najmłodszych lat  rozpoczął swoją przygodę z fotografiką.

Zaproszony gość bardzo ciekawie opowiedział członkom koła o swoich pierwszych doświadczeniach w dziedzinie fotografii analogowej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Następnie w gawędziarski sposób przybliżył nam dalszy rozwój analogowej fotografiki, aż do czasów przejścia w nowy, ciekawszy świat cyfrowy po roku dwutysięcznym.

W dalszej części spotkania Pan Juliusz poinformował nas, iż rozwijając swoją pasję fotograficzną przez wiele lat korzystał z różnych aparatów cyfrowych. Natomiast w ramach doskonalenia swojego warsztatu fotograficznego uczestniczy w spotkaniach włocławskich pasjonatów sztuki fotografowania działających przy Centrum Kultury Browar B we Włocławku.

Nasz gość opowiedział o tym, iż w ostatnich latach zainteresował się tworzeniem krótkich filmików tematycznych. Dostrzega w nich urok i magię zatrzymanego czasu zarówno w obrazach jak i w niepowtarzalnych i czarownych dźwiękach, które może także sam dowolnie kreować.

Nasze spotkanie z niewątpliwym profesjonalistą z dziedziny fotografiki dostarczyło nam dużo historycznej wiedzy na temat rozwoju sposobów fotografowania i było dla nas wszystkich bardzo pouczające.

2018/11/16

Pierwsze inauguracyjne spotkanie Sekcji Fotograficznej UMTW odbyło się 13 listopada 2018 roku, na które to przybyła fantastyczna grupa miłośników przygody z fotografią. Ustaliliśmy, iż nasze spotkania będą odbywać się jeden raz w tygodniu w Centrum Kultury przy ul. Toruńskiej 87. Pierwsze spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, przekazaliśmy sobie już kilka cennych nowinek fotograficznych. Cieszymy się na myśl, że ta  Wspólna pasja tak szybko łączy, integruje grupę.

2018/11/16

Sekcja Fotograficzna już działa!

 
 

 

Skip to content