Sekcja Nordic Walking

„Tylko świat przechodzony nogami jest coś wart”

Kazimierz Wierzyński

Informacje ogólne

Marsz z kijkami poprawia kondycję, odciąża kręgosłup, stawy, zwiększa  wydolność tlenową – a przede wszystkim wpływa na prawidłowe kształtowanie sylwetki. Technika nordic walking wymaga dobrej synchronizacji nóg i rąk. Ten świetny spacer na świeżym powietrzu odbywać się będzie raz w tygodniu z instruktorem. W okresie letnim spacer po lesie dzielnicy Zazamcze, natomiast w okresie jesienno-zimowym miejscem spacerów będzie oświetlone boisko Zespołu Szkół Elektrycznych przy ul. Toruńskiej.

Utworzyła się niewielka grupa, która spaceruje z kijkami po wyznaczonych ścieżkach lasu wokół Osiedla „ZAZAMCZE”. Spacerujemy w niedzielę – od godz. 12.oo. Zbiórka przy Stadionie „Zazamcze”.

Zachęcamy, aby tworzyć osiedlowe grupy „NORDIC WALKING”.

Udział bezpłatny.

Prosimy o zgłoszenia telefoniczne i umawianie się na spacery.   

Opiekunki:

  • Bogumiła Zakrzewska – tel. 665-272-774.

Aktualności

2018/11/12

2018/10/19

UWAGA!

W  dniu 19 października godz.11:00 na Bulwarach włocławskich zostanie przeprowadzony konkurs „MARSZ  KU  NIEPODLEGŁEJ”. Będzie to spacer NORDIC  WALKING w ramach projektu „Senior aktywny Obywatel”.  Uczestnicy zobowiązani są do złożenia Deklaracji  i  podpisanych Oświadczeń. Marsz poprzedzi  rozgrzewka i  krótki  instruktaż. Do udziału ZAPRASZAMY  również  Seniorów 60+ niebędących słuchaczami  naszego uniwersytetu. Komisja oceni  prawidłowość  chodzenia  i przydzieli  4 nagrody. Ponadto  każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy gadżet.

2018/10/23

Marsz nordic walking „KU NIEPODLEGŁEJ”
 
 

 

Skip to content