Sekcja Gimnastyczno – Taneczna „ZUMBA GOLD”

„Człowiek, który się rusza, nigdy nie jest smutny”

Maria Pańczak

Informacje ogólne

Zumba gold to trening przeznaczony szczególnie dla osób starszych oraz osób z nadwagą. Zumba gold jest dla wszystkich tych, którzy lubią aktywność fizyczną w latynoskich rytmach. To sposób na przyjemny i relaksujący trening, który jednocześnie – przy regularnym wykonywaniu – przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Zumba gold jest odmianą zumby klasycznej i to właśnie ona polecana jest na rozpoczęcie przygody z zumbą ponieważ nie wymaga umiejętności tanecznych. Wszystkiego uczymy się podczas zajęć rozpoczynających się rozgrzewką, a choreografia do każdego utworu jest inna. Nie ma potrzeby zapamiętywania kroków, ponieważ z każdym utworem są one zmieniane i pokazywane przez instruktora. Jest to prosty układ, więc nie należy się obawiać, że coś nie wyjdzie. Zumba gold to przede wszystkim świetna zabawa, aktywność fizyczna w formie tańca i relaksu. Kroki w zumbie najczęściej są symetryczne. Oznacza to, że np. jeżeli wykonuje się dwa kroki w lewo prawdopodobnie będą też dwa kroki w prawo.

Zumba gold ze względu na mało forsowne zajęcia jest przeznaczona szczególnie dla osób starszych, mających problemy ze stawami, kręgosłupem, jak również wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tańcem.

Efekty regularnych treningów są widoczne bardzo szybko, ponieważ angażowane są wszystkie partie ciała. Szybkość z jaką tracimy nadmiar tkanki tłuszczowej – jeżeli to jest głównym celem – jest uzależniona od cech indywidualnych, wieku, trybu życia i odżywiania. Podczas zajęć zumby gold poprawiamy ogólną wydolność organizmu, kondycję, budujemy i wzmacniamy mięśnie. Ponadto układ krążenia oraz układ trawienny pracują sprawniej. Zmianie ulega również samopoczucie. Zumba stała się stylem życia. To filozofia polegająca na radosnym podejściu do świata.

Zajęcia odbywają  się we wtorki godz. 11.30

Centrum Kultury  „Klub Zazamcze” ul. Toruńska 85

Zapraszamy wszystkich –  naprawiajmy swoje zdrowie.

Opiekunki:

 

  • MARIA ROGOZIŃSKA  tel. 602-622-968.

Aktualności

 
 

 

Skip to content