Wydarzenia muzyczne

2018/11/05 | Bez kategorii

Miasto Włocławek oferuje swoim mieszkańcom bogaty wybór imprez kulturalnych. Nasi słuchacze w okresie powakacyjnym a właściwie to już w sierpniu uczestniczyli w następujących spektaklach:

1. 7 sierpnia 2018r. Na zamówienie z retransmisji obejrzeliśmy w Multikinie Włocławek koncert „ANDE RIEU- Mój Hołd dla Miłości”. Niesamowicie piękny koncert niezwykłego artysty. Zaprezentowane utwory to najpiękniejsze piosenki o miłości zarówno z gatunku muzyki popularnej jak i klasycznej.

2. 14 sierpnia 2018r. Opera „TURANDOT”– wizytówka nowojorskiej sceny. Baśniowa scenografia i wielkie przeboje muzyki operowej. Akcja rozgrywa się w dawnej Rosji.

3. 13 września 2018r. Opera „EUGENIUSZ ONIEGIN”– autorstwa znanego kompozytora Piotra Czajkowskiego na podstawie poematu Aleksandra Puszkina o tym samym tytule.

4. 6 października 2018r. Operą „AIDA” Giuseppe Verdiego zapoczątkowaliśmy kolejny sezon transmisji na żywo. Mieliśmy więc możliwość oglądać te najpiękniejsze spektakle w naszym Multikinie wprost z The Metropolitan Opera z Nowego Jorku. „ADIA”, to opowieść o tragicznej miłości z czasów faraonów. Piękna scenografia , spektakl ociekający złotem i mieniący się kolorami bogatych dekoracji i kostiumów. Do tego niebagatelna obsada, jeden z najpiękniejszych głosów światowej opery – Rosjanka ANNA NETREBKO. Pozostali wykonawcy również śpiewacy światowej sławy. Opera przedstawiona z wielkim rozmachem.

5. 11 października 2018r. W Pałacu Bursztynowym słuchaliśmy młodych artystów z Akademii Muzycznej, którzy rywalizowali o nagrodę BURSZTYNOWA STRUNA.

6. 12 października 2018r. Uczestniczyliśmy w wyjątkowej imprezie – w VIII Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej BELCANTO PER SEMPRE w Hali Mistrzów. Najpiękniejsze arie zaprezentowali: Antonella de Chiara, Dariusz Stachura, Kałudi Kałudow, Anna Dytry, Katarzyna Trylnik, Armando Rizzo, trio Tre Voci, trio Sopranissimo. Wystąpił również jeden z najlepszych akordeonistów włoskich. Było to wielkie wydarzenie, dostarczające melomanom wiele wspaniałych wrażeń.

7. 20 października 2018r. „SAMSON I DALILA”– biblijna historia wersji operowej o hebrajskim siłaczu Samsonie i uwodzicielce Dalili. Dzieło pełne romantyzmu. Główną męską rolę powierzono śpiewakowi Roberto Alagna– Sycylijczyk śpiewający w operach całego świata. Prywatnie to mąż polskiej śpiewaczki– Aleksandry Kurzak. Dalila w wykonaniu Eliny Garanca /córka i uczennica profesora Łotewskiej Akademii Muzycznej- Anity Garanca/.

8. W miesiącu październiku 2018 r. obejrzeliśmy 4 seanse filmowe: „DYWIZJON 303”, „KLER”, „KAMERDYNER”i „7 UCZUĆ” .

9. 26 października 2018r. w Starej Remizie nasza liczna grupa wzięła udział w cyklicznej imprezie Deser z Kulturą, tym razem był to WIECZÓR KREOLSKI. Wystąpił zespół „Los Tropikales” złożony z czterech utalentowanych Latynosów śpiewających dużo znanych nam utworów. Wspaniały wieczór, piękne wykonania, były bisy, a po koncercie poczęstunek . Tym razem była to zupa z jajkiem przypominająca grochówkę -z kuchni hiszpańskiej.

10. 27 października 2018r. byliśmy na operze „DZIEWCZYNA Z DZIKIEGO ZACHODU” Giacomo Pucciniego. Akcja dzieła rozgrywa sie w Kalifornii w okresie gorączki złota. Operowy western pokazuje Dziki Zachód z kowbojami, rewolwerowcami, historię miłosną w egzotycznych sceneriach. Wspaniała opera z najlepszymi jak zawsze głosami operowymi.

ZAPRASZAMY na kolejne transmisje, które już zostały dla nas zarezerwowane:
– 10 listopada 2018r. „MARNIE”
– 15 grudnia 2018r. „LA TRAVIATA”.

 
 

 

Skip to content