Spotkanie z P. Zbigniewem Maciasem

2020/02/18 | Relacje

16 LUTY 2020 – SPOTKANIE Z PANEM ZBIGNIEWEM MACIASEM

Coś się zawsze w życiu kończy, coś zaczyna. Nasza grupa Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyła w dniu 16 lutego 2020 w ostatnim koncercie wyreżyserowanym przez dyrektora Teatru Muzycznego w Łodzi Pana Zbigniewa Maciasa. Artysta odszedł na zasłużoną emeryturę. Nowym dyrektorem muzycznym Teatru został Pan Jakub Szydłowski – aktor musicalowy. My, jako stali bywalcy Teatru Muzycznego, a w szczególności zauroczeni niesamowitym głosem Pana Zbigniewa Maciasa postanowiliśmy podziękować za piękne chwile, za wzruszenia artystyczne doznane podczas licznych  pobytów na spektaklach w łódzkim teatrze. Podczas spotkania z naszą grupą zaprosiliśmy artystę do odwiedzin naszego miasta Włocławka. Cieszymy się bardzo z  przyjęcia  zaproszenia. Przed nami wielkie wyzwanie. Przybliżamy dorobek zawodowy Pana Zbigniewa Maciasa.

 Wspaniały człowiek i wielki artysta jest absolwentem Łódzkiej Akademii Muzycznej. Laureat wielu konkursów muzycznych krajowych i zagranicznych. Był solistą Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Wrocławskiej i Teatru Wielkiego w Poznaniu. Od 1992 roku jest związany z Operą Narodową w Warszawie. Występował na prestiżowych festiwalach operowych: w Niemczech, Austrii, Francji, Irlandii, Chinach.

Artysta ma w swoim repertuarze ponad czterdzieści partii operowych, które wykonywał na całym niemal świecie –w Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce. Śpiewał w Niemczech, Danii, Holandii, Belgii, Portugalii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii i na Martynice.

 Nagrywał z orkiestrami Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi, w Krakowie i w Warszawie. Nagrał cztery płyty solowe: arie operowe, utwory operetkowe i musicalowe oraz Ballady żeglarskie.  Jest także reżyserem w Nowym Teatrze w Słupsku i Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Artysta otrzymał tytuł Zasłużony dla Miasta Łodzi, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Koncert „MAGICZNY MUZYCZNY” na długo pozostanie w naszej pamięci jako jeden z najpiękniejszych przeżyć muzycznych.

 PO PROSTU PIĘKNY WYJAZD.

 
 

 

Skip to content